OTEVŘENO DENNĚ DO 19:00 hod BRANICKÁ 18, PRAHA 4

O nás

       V roce 1970 začíná moje cesta životem a také v témže roce začala naše rodina Dědeček a Babička v maloobchodě s květinami a sadbou . Tehdy ještě pod hlavičkou a jako zaměstnanci družstva JZD Průkopník Dobřichovice . Po 8 letech mého krásného dětství jsem začal docházet častěji za Babičkou a dědou a učil jsem se co a jak v obchodě funguje . Později byli zaměstnáni víceméně všichni členové rodiny v JZD Průkopník a zapojili se do aktivit ohledně prodeje a rozšiřování působnosti . 

      Zhruba v mých 15-ti letech již provozoval (stále pod hlavičkou JZD ) obchod můj strýc , prodávačkami byli má babička a máma (nějaký čas i táta) a já trávil téměř veškerý svůj volný čas již na prodejně a ve výrobě ,,našeho" obchodu kde se prodávali a vázaly květiny ke všem příležitostem, v létě se prodávali i výpěstky JZD (Jahody a zelenina) . 

      Po zdárném ukončení zákl. školnídocházky a SOÚ potravinářského v Plzni jsem započal svou oficiální pracovní povinnost v podniku pro který jsem se vyučil Pražské pivovary , pivovar Staropramen  a stále ve svém volném čase docházel na výpomoc za rodinou do obchodu. Na podzim roku 1989 jsem byl odveden a nastoupil základní vojenskou službu :-) Po zkrácené době jsem se v létě roku1991 vrátil do zaměstnání a přemítal co bude dál ? Byla možnost vyvázat se v té době ze závazku odpracovat si léta za vyučení a začít podnikat na živnostenský list, čehož jsem využil a začal jako ,,ičař" pracovat pro strýce , který již podnikal a pokračoval v místě i oboru .

      Pomáhal jsem , pracoval na své Ič byl jsem pár let zaměstnán i nezaměstnán , ale stále jsem se pohyboval v oboru obchodu a květin a byl v kontaktu. 

      Po ukončení strýcovi firmy jsem pracoval ve velkoobchodě a spřádal plány co bude dál . V roce 2017 (okamžitě zkraje) se nám narodila dcera Sofinka a to byl nejspíš ten poslední impulz k rozhodnutí začít podnikat naostro a pro sebe , pro svou rodinu. Ještě téhož roku jsem převzal 1. obchod s květinami na Praze 4 a začal (i při zaměstnání ve VO) provozovat prodej květin a související služby a doplňky. Rok poté jsem přebíral 2. obchod s květinami a začal uvažovat o výpovědi ze zaměstnání (ne ne , nebylo to proto , že bych tolik bohatl, ale protože se to už nedalo stíhat /zaměstnání, podnikání, rodina...)

      V současnosti provozuji kamenný obchod, jeden internetový obchod , spolupracuji se svatebním salonem v Braníku a několika zahradníky ohledně úprav a zakládání zahrad.

      Vždy jsem dbal na několik podle mne důležitých věcí. Poskytoval lidem co nejlepší služby jaké dokáži, dbát na kvalitu prodávaného zboží a květin, spolehlivost a férové jednání k dodavatelům i zákazníkům a v témže duchu budu pokračovat i v on-line světě .

Naschledanou v obchodě

Pavel Novák